30 SFMD 2008

W programie festiwalu wystapią m.in. Freiburger Spielleyt, Affabre Concinui, a także (na zakończenie) Sequentia z Benjaminem Bagby.
 
Poniedziałek, 30.06.2008, godz.19.30, kościół SS Klarysek p.w.św.Trójcy –
KONCERT INAUGURACYJNY
 
PILGERWEGE (Droga do św. Jakuba w Santiago di Compostella) –
pieśni średniowiecznych pielgrzymów
 
SPIELLEYT (Freiburg),
Regina Kabis – sopran; Jutta Haaf – harfa; Marc Lewon – lutnie, fidel, śpiew; Bernd Maier – lira korbowa, dudy, mandora, pomort; Albrecht Haaf – viola d’arco, szałamaja, flety; Murat Coskun – bębny ramowe, perkusja
 
Wtorek, 1.07.2008 godz. 19.30, kościół parafialny p.w. św. Elżbiety
CUM TYMPANO – muzyka jubileuszowa niemieckiego średniowiecza
 
SPIELLEYT (Freiburg),
Regina Kabis – sopran; Jutta Haaf – harfa; Marc Lewon – lutnie, fidel, śpiew; Bernd Maier – lira korbowa, dudy, mandora, pomort; Albrecht Haaf – viola d’arco, szałamaja, flety; Murat Coskun – bębny ramowe, perkusja
 
Wtorek, 1.07.2008 godz. 21.00, kościół parafialny p.w. św. Elżbiety
 
UNTERWEGS (W drodze) – Podróż w muzyce niemieckiego średniowiecza i renesansu
 
HORTUS ARTIUM (Kraków)
Anna Krawczyk – sopran; Kazimierz Pyzik – fidel, viole; Tomasz Welanyk – instrumenty perkusyjne
 
Środa, 2.07.2008, godz.19.30 Ratusz Nowosądecki
WIECZÓR LWOWSKI
historyczny przekrój muzyki religijnej i świeckiej polskiego Lwowa (XIV-XX w.)
Polski Chór Mieszany ECHO (Lwów), dyrygent i kier. art. Edward Kuc
 
Czwartek, 3.07.2008, godz.17.00 – Starosądecki Rynek
MUZYKA POLSKIEGO LWOWA
koncert plenerowy Polskiego Chóru Mieszanego ECHO ze Lwowa pod dyrekcją Edwarda Kuca
 
Czwartek, 3.07.2008, godz.19.30, kościół Wniebowzięcia NMP w Barcicach
RENESANS, BAROK I WSPÓŁCZESNOŚĆ
AFFABRE CONCINUI (Poznań)
Robert Hylla, Leszek Marciniak – kontratenory; Przemysław Czekała – tenor; Piotr Lewandowski – baryton, kierownictwo artystyczne, Piotr Dziurla; Artur Hoffmann – basy
 
Thomas Tallis, Jacques Arcadelt, Thomas Tomkins, George Kirbye, Bartłomiej Pękiel,
Heinrich Poos
 
Czwartek, 3.07.2008, godz.21.00, kościół Wniebowzięcia NMP w Barcicach
 
CANZONY I SONATY EPOKI BAROKU
Bożena Korczynska – flet prosty; Anna Iwaniuszenko – klawesyn
 
Girolamo Frescobaldi, Dario Castello, Georg Friedrich Haendel, Georg Philipp Telemann, Arcangelo Corelli
 
 
 
Piątek, 4.07.2008, kościół parafialny p.w. św. Elżbiety godz.19.30
MUSICA IUBILA –
DAWNA MUZYKA W TRANSKRYPCJACH NA KWINTET DĘTY
 
LEO BRASS QUINTETT (Lwów)
Andrij Nakoniecznyj, Ivan Żybak – trąbki; Serhij Radzilevycz – waltornia; Taras Kusznir – puzon; Petro Grusza – tuba
 
Piątek, 4.07.2008, kościół parafialny p.w. św. Elżbiety godz.21.00
 
MUZYKA CERKIEWNA KOŚCIOŁÓW UKRAIŃSKICH
KALOPHONIA (Lwów), kier. art. Taras Grudowy
 
Wolfgang Amadeus Mozart – MSZA KORONACYJNA C-dur KV 317
A CAPPELLA LEOPOLIS (Lwów), Orkiestra PSM II st. w Nowym Sączu, Stanisław Welanyk – dyrygent
 
Sobota, 5.07.2008, godz.14-18 – Starosądecki Rynek
Starosądecki Jarmark Kulturalny
 
Sobota, 5.07.2008, godz.16.00 – Starosądecki Rynek
Koncert plenerowy muzyki popularnej
LEO BRASS QUINTETT (Lwów)
Andrij Nakoniecznyj, Ivan Żybak – trąbki; Serhij Radzilevycz – waltornia; Taras Kusznir – puzon; Petro Grusza – tuba
 
 
Sobota, 5.07.2008, godz.19.30 – kościół parafialny p.w. św. Elżbiety
 
Johann Sebastian Bach – WIELKA MSZA h-moll BWV 232
 
Zoriana Orłowa – sopran; Julia Michałowa – mezzosopran; Volodymyr Gadzalo – tenor; Volodymyr Ribczuk – baryton;
Chór Kameralny GLORIA, orkiestra symfoniczna INSO-Lviv
Volodymyr Syvochip – dyrygent
 
Niedziela, 6.07, kościół SS Klarysek p.w. św. Trójcy, godz.19.30
KONCERT FINAŁOWY
 
ZAGINIONE PIEŚNI REŃSKIEGO HARFISTY
SEQUENTIA (Paryż)
Benjamin Bagby – śpiew, lira, harfa średniowieczna, kierownictwo artystyczne;
Agnethe Christensen – śpiew; Norbert Rodenkirchen – flety, lira
 
Oda do harmonii sfer – O świcie – Pieśni z harfą – Królewska skarga – Harfista w gnieździe żmij – Pieśni o tęsknocie